Abracon Corporation AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C
Brief Description
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C.pdf
Availability of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C
QUANTITY
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package25
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-50
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency25MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C
Related LinksAST3TQ-V-25, AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C Details Description
Related parts for AST3TQ-V-25.000MHZ-50-C
CONN D-SUB RECEPT 25POS W/O CONT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMPING SOLARLOK datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER/FANOUT BUFF 44MLF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
INDICATOR 6MM FIXED BLU 12V SLDR datasheet.pdf
SOLID CENTER WEIGHT SHELF datasheet.pdf
CABLE TIE 30LB. 5.83" YELLOW datasheet.pdf