Abracon Corporation AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5
AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5.pdf
Availability of AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5
QUANTITY
AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ-28
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5
Related LinksAST3TQ-V-26., AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ-V-26.000MHZ-28-T5
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RES 3.30M OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CABLE 6COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf