Abracon Corporation AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C
Brief Description
OSC VCTCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C.pdf
Availability of AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C
QUANTITY
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C
3D ModelAST3TQ-50.pdfAST3TQ-50.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ-50
PackagingBulk
TypeVCTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C
Related LinksAST3TQ-V-26, AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C Details Description
Related parts for AST3TQ-V-26.000MHZ-50-C
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 24V datasheet.pdf
MARKER CONN SPECIAL PRINT 96/CD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V U2J 0805 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
1MICRON DIAMOND LAPPING FILM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf