Abracon Corporation AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C
AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C
Brief Description
OSC TCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C.pdf
Availability of AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C
QUANTITY
AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C
Related LinksAST3TQ53-T-1, AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-19.200MHZ-1-C
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf