Abracon Corporation AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5
AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC TCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-T-20., AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-20.000MHZ-1-SW-T5
OPTOISO 5KV OPIC 8DIP datasheet.pdf
TRANSDUCER 1-5VDC 500PSI datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SR MALE 5POS W/XMAS BROWN datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 500MW 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf