Abracon Corporation AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C
AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C
Brief Description
OSC TCXO 26.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C.pdf
Availability of AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C
QUANTITY
AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency26MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C
Related LinksAST3TQ53-T-2, AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-26.000MHZ-5-C
VARISTOR 675V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRIVER H-S 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 62POS CRIMP SNAP METAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 0.50MM 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 2.87M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SOCKET ASSY PLUS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf