Abracon Corporation AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2
Brief Description
OSC TCXO 30.72MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-T-30., AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-30.720MHZ-1-SW-T2
TRIMMER 50 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8MAP datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 115W datasheet.pdf
IC FET BUS-EXCH SW 24QSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS KEY-Y 30GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.04K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MICRO 9C P 72" WHT JACKP NI datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 690MA 230.7 MOHM datasheet.pdf