Abracon Corporation AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW
AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW
Brief Description
OSC TCXO 30.72MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW
QUANTITY
AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW
Related LinksAST3TQ53-T-3, AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-30.720MHZ-2-SW
FIXED IND 180UH 260MA 2.77 OHM datasheet.pdf
CONN SPRING LOADED PIN .217 GOLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO263-5 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT IR MOD 32TQFN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
DIODE HYPER 15A 600V TO-262 datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 400VDC RDL datasheet.pdf