Abracon Corporation AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2
Brief Description
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2
Related LinksAST3TQ53-T-30, AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C-T2
CONN FFC RCPT HSG 36POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN SPRING 28POS DUAL .275 SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ6 PG21 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 20.0 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf