Abracon Corporation AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C
Brief Description
OSC TCXO 30.72MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C.pdf
Availability of AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C
QUANTITY
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C
Related LinksAST3TQ53-T-3, AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-C
CONN RECEPT 24POS VERT DUAL 30AU datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38MM 24VDC TERM datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV DARLINGTON 4-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.357 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
TURQ STRK SW SPST-NC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf
200V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf