Abracon Corporation AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW
Brief Description
OSC TCXO 30.72MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW.pdf
Availability of AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW
QUANTITY
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingBulk
TypeTCXO
Frequency30.72MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW
Related LinksAST3TQ53-T-3, AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW Details Description
Related parts for AST3TQ53-T-30.720MHZ-5-SW
CAP FILM 0.1UF 10% 3KVDC AXIAL datasheet.pdf
IC MPU EP9 166MHZ 208LQFP datasheet.pdf
VARISTOR 37V 30A 0603 datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X8R 0402 datasheet.pdf
BLZP 5.00/03/270LR SN OR BX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf