Abracon Corporation AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C
AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C.pdf
Availability of AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C
QUANTITY
AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package25
SeriesAST3TQ53
PackagingCut Strip
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C
Related LinksAST3TQ53-V-1, AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-10.000MHZ-2-C
IC FPGA 82 I/O 100QFP datasheet.pdf
IDC CABLE - MCF16K/MC16M/MCF16K datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 180V TO220 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 24 OLIVE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 49POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 8MX16 54TSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf