Abracon Corporation AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5
AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 10.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency10MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-V-10., AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-10.000MHZ-5-SW-T5
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SW BIPO HVSOF5 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C064MS-3,0C1-3 datasheet.pdf
RES 0.152 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf