Abracon Corporation AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 12.8MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency12.8MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-V-12., AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-12.800MHZ-2-SW-T2
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SOT23-3 datasheet.pdf
IC M-LVDS LINE DVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 630MA 860 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 10.3VC R6 datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf