Abracon Corporation AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2
AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
TypeVCTCXO
Frequency19.2MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-19, AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-19.200MHZ-1-C-T2
RES SMD 33.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 133MHZ 20QSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48LFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS datasheet.pdf