Abracon Corporation AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 19.44MHZ CLP SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency19.44MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2
Related LinksAST3TQ53-V-19., AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-19.440MHZ-1-SW-T2
TRIMMER 5K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC AMP DIFF R-R LN LDIST 8LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 23.1VWM DO220AA datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 192KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf