Abracon Corporation AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5
Brief Description
OSC VCTCXO 20.000MHZ CL SNWV SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5.pdf
Availability of AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5
QUANTITY
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package500
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency20MHz
Function-
OutputClipped Sine Wave
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5
Related LinksAST3TQ53-V-20., AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-20.000MHZ-1-SW-T5
IC OCTAL D-TYPE LATCH 20-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 196MAPBGA datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR CIRCUIT 4UCSP datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ4 M32 datasheet.pdf
POWER STRIP 70" 15A 19OUT 15' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
RES 53.636K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
100UF 6.3V 5X11 85C RAD datasheet.pdf