Abracon Corporation AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2
AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2
Brief Description
OSC VCTCXO 24.576MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2.pdf
Availability of AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2
QUANTITY
AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2
Internal Part NumberEIS-AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2
3D ModelAST3TQ53.pdfAST3TQ53.stp
Standard Package2,000
SeriesAST3TQ53
PackagingTape & Reel (TR)
TypeVCTCXO
Frequency24.576MHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±280ppb
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.083" (2.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2
Related LinksAST3TQ53-V-24, AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2 Details Description
Related parts for AST3TQ53-V-24.576MHZ-2-C-T2
CAP ALUM 1200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 6SOIC datasheet.pdf
RES SMD 174K OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 21POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 20A D2PAK datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf