Abracon Corporation ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E
ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E picture photo
Mfg. Part Number
ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 27MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E.pdf
Availability of ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E
QUANTITY
ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E
Internal Part NumberEIS-ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMHT
PackagingBulk
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E
Related LinksASTMHTA-27., ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E Details Description
Related parts for ASTMHTA-27.000MHZ-AJ-E
IC DAC 14BIT 40CH 3V 100-CSPBGA datasheet.pdf
LED 5MM RT ANG HI EFF RED PCMNT datasheet.pdf
CABLE CLAMP NAT 1 1/4X1/2"DIA datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
C/A MTRJ TO LC SM OFNR 9M1 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
RES 562 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf