Vishay Semiconductor/Diodes Division VLZ39-GS08
VLZ39-GS08 picture photo
Mfg. Part Number
VLZ39-GS08
Brief Description
DIODE ZENER 39V 500MW SOD80
Datasheet Download
VLZ39-GS08.pdf
Availability of VLZ39-GS08
QUANTITY
VLZ39-GS08 Order Process
Ship out your order
Specifications of VLZ39-GS08
Internal Part NumberEIS-VLZ39-GS08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)39V
Tolerance-
Power - Max500mW
Impedance (Max) (Zzt)85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.5V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VLZ39-GS08
Related LinksVLZ39, VLZ39-GS08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
VLZ39-GS08 Details Description
Related parts for VLZ39-GS08
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN HARNESS AUDIO 48MT JACK 4FT datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC PWR SW SMART HISIDE TO252-5 datasheet.pdf
CA 62.5 OFNR MT-RJ TO MT-RJ datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
SPNC, 20AMP SWITCH, 5M PVC 3-COR datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD 350LM WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf