Abracon Corporation ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E
ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E picture photo
Mfg. Part Number
ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 27MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E.pdf
Availability of ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E
QUANTITY
ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E
Internal Part NumberEIS-ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E
Related LinksASTMHTA-27., ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E Details Description
Related parts for ASTMHTA-27.000MHZ-ZJ-E
CONN HEADER 2.0MM 10POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC AMP AUDIO .095W STER 14TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 13.6VC P600 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 46POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
RES SMD 5.36KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 1A 100V POWERMITE datasheet.pdf