Panasonic Electronic Components ERJ-L14KF47MU
ERJ-L14KF47MU picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-L14KF47MU
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/3W 1210
Datasheet Download
ERJ-L14KF47MU.pdf
Availability of ERJ-L14KF47MU
QUANTITY
ERJ-L14KF47MU Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-L14KF47MU
Internal Part NumberEIS-ERJ-L14KF47MU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-L14KF47MU
Related LinksERJ-L1, ERJ-L14KF47MU Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-L14KF47MU Details Description
Related parts for ERJ-L14KF47MU
CONN HEADER 3POS 2MM VERT TIN datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 68PLCC datasheet.pdf
CAP CER 820PF 100V NP0 2220 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 3PS 22AWG .156 TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-18VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 38 PIN STRAIGHT datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.6A SOT223 datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 11A 5C datasheet.pdf