Abracon Corporation ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E
ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E picture photo
Mfg. Part Number
ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E
Brief Description
OSCILLATOR MEMS 50MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E.pdf
Availability of ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E
QUANTITY
ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E
Internal Part NumberEIS-ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4.5mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E
Related LinksASTMHTD-50., ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E Details Description
Related parts for ASTMHTD-50.000MHZ-ZJ-E
IGBT 1200V 43A 298W TO247 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
NE1S V3 SOFTWARE 30 LIC UPGRAD datasheet.pdf
CONN HEADER 220POS 11ROW R/A datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES 287K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100VFBG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 4.2A 63W datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
HD 38999 55C 55#23 PIN RECP datasheet.pdf
AB 24C 24#16 SKT PLUG datasheet.pdf
24-Bit, 192 kHz Stereo Audio CODEC IC datasheet.pdf