Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T10
IC REG LDO 5V 0.1A 8DIP datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf