Seiko Instruments S-1132B34-U5T1G
S-1132B34-U5T1G picture photo
Mfg. Part Number
S-1132B34-U5T1G
Brief Description
IC REG LDO 3.4V 0.3A SOT89-5
Datasheet Download
S-1132B34-U5T1G.pdf
Availability of S-1132B34-U5T1G
QUANTITY
S-1132B34-U5T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of S-1132B34-U5T1G
Internal Part NumberEIS-S-1132B34-U5T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.4V
Current - Output300mA
Voltage - Dropout (Typical)0.1V @ 100mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 6.5V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOT-89-5/6
Supplier Device PackageSOT-89-5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S-1132B34-U5T1G
Related LinksS-1132B, S-1132B34-U5T1G Datasheet, Seiko Instruments Distributor
S-1132B34-U5T1G Details Description
Related parts for S-1132B34-U5T1G
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 110KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC TOP 25POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 47UF 20% 10V T/H datasheet.pdf