Panasonic Electronic Components ERA-8ARB3091V
ERA-8ARB3091V picture photo
Mfg. Part Number
ERA-8ARB3091V
Brief Description
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
ERA-8ARB3091V.pdf
Availability of ERA-8ARB3091V
QUANTITY
ERA-8ARB3091V Order Process
Ship out your order
Specifications of ERA-8ARB3091V
Internal Part NumberEIS-ERA-8ARB3091V
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERA-8ARB3091V
Related LinksERA-8A, ERA-8ARB3091V Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERA-8ARB3091V Details Description
Related parts for ERA-8ARB3091V
MOSFET N-CH 200V 0.25A TO-92 datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf