Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-AA3-J-T3
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA SMINI2 datasheet.pdf
VALVE CONNECTOR 5POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
10+10 DIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 650MA 460 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf