Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T
Related LinksASTMK-2.048K, ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T
03P MTA100 ASSY ON TAPE 15AU datasheet.pdf
IC MICROMONITOR 3.3V 5% 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 31POS GOLD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf