Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-D26-H-T3
JUMPER-H1503TR/A3048R/H1501TR 2" datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY SEQUENCER SOT23-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT3575 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf