Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-LQ-DCC-H-T3
CONN RING UNINSUL 12-10 AWG #6 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804 datasheet.pdf
CONN RCPT 50POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES 56 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 990 OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
LIMIT SW ROLLER LEVER R50 datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 2% 11W 1206 datasheet.pdf