Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3
Related LinksASTMK-2.048KH, ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-MP-D14-H-T3
IC FLASH 2MBIT 120NS 32VSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X1 14SSOP datasheet.pdf
VARISTOR 675V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 4500V 3300A datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS R/A THRO HOLE datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 15KV 50MA AXIAL datasheet.pdf