Abracon Corporation ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T
Brief Description
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T.pdf
Availability of ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T
QUANTITY
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency2.048kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T
Related LinksASTMK-2.048K, ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T Details Description
Related parts for ASTMK-2.048KHZ-MP-D26-J-T
MEMORY CARD FLASH 1GB datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL 2M CONN HORZ MOD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.5A 30 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf