Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10
Related LinksASTMK-4.096KH, ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-H-T10
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 550MW SOD323F datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 31POS datasheet.pdf
RES 316 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
IC PLL JITTER ATTENUATOR 36CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf