Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-MP-AA3-J-T
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 180 OHM 3000MA 1806 datasheet.pdf
IC PFC CONTROLLER CCM/DCM 16DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 100 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf