Abracon Corporation ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T
Brief Description
OSCILLATOR 4.096KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T.pdf
Availability of ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T
QUANTITY
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency4.096kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T
Related LinksASTMK-4.096K, ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-4.096KHZ-MP-D26-H-T
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 10.5VC SOT953 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 34.8VWM 61.9VC 1.5KE datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 250MA 1.2 OHM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf