Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
OUTLET NEMA5-15R SNAP V-SLOT TRM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 131KX36 6NS 144BGA datasheet.pdf
IC CURRENT SWITCH 10% 10UTQFN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 19MM datasheet.pdf
CAP POLYMER 39UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONN RETAINER DUAL ROW 12POS datasheet.pdf