Amphenol Aerospace Operations D38999/20LD97HN
D38999/20LD97HN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20LD97HN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 12C 8#20 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20LD97HN.pdf
Availability of D38999/20LD97HN
QUANTITY
D38999/20LD97HN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20LD97HN
Internal Part NumberEIS-D38999/20LD97HN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20LD97HN
Related LinksD38999/, D38999/20LD97HN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20LD97HN Details Description
Related parts for D38999/20LD97HN
IC MCU HI SPEED 25MHZ 44-MQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf