Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-LQ-DCC-H-T10
CONN PIN IDC 14POS W/ FLANGE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS .100" SGL PCB datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf