Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-UFBGA, CSPBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T
Related LinksASTMK-8.192K, ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
INTERBUS FIBER OPTIC CONVERTER datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2.54MM datasheet.pdf