Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T10
IC DELAY LINE 10TAP 50NS 16SOIC datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 2CH 14TSSOP datasheet.pdf
INDICATOR 24V 14MM FLUSH RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH RED datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
JAPANESE HAND TOOL datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ABBTM-NVC-MDCS42A datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0036UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf