Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-AA3-J-T3
JUMPER-H1505TR/A3048V/X 10" datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.906 NYLON NRTL datasheet.pdf
IC PWR INT SWITCH DUAL 30-SSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 320MW SOD323 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 300V 10A TO220AC datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 28-10AWG datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER PLL 2.5GHZ 16SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 250V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf
Connector Socket 53 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf