FFF YL10415000J0G
YL10415000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YL10415000J0G
Brief Description
508 TB RIS CLA 2-ROWS-L
Datasheet Download
YL10415000J0G.pdf
Availability of YL10415000J0G
QUANTITY
YL10415000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YL10415000J0G
Internal Part NumberEIS-YL10415000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package55
Number of Levels2
Positions Per Level5
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YL10415000J0G
Related LinksYL1041, YL10415000J0G Datasheet, FFF Distributor
YL10415000J0G Details Description
Related parts for YL10415000J0G
SENSOR 15PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
LED TRUEWHITE MODULE 850 LM datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN VALVE PLUG WITH SEAL datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN CABLE/SPLICE 1TAP WIRE datasheet.pdf
76000UF 40V 76X143 85C ST datasheet.pdf