Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T
Related LinksASTMK-8.192K, ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T
RES 665 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 34POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONVERSION ADAPTER (NC111-EV1) datasheet.pdf
RESONATOR SAW 314.90MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 250 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf