Abracon Corporation ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10
Brief Description
OSCILLATOR 8.192KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10.pdf
Availability of ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10
QUANTITY
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10
Internal Part NumberEIS-ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKHz MEMS Oscillators
3D ModelASTMK.pdf
Standard Package10,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency8.192kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)1.3µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10
Related LinksASTMK-8.192KH, ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10 Details Description
Related parts for ASTMK-8.192KHZ-MP-D26-H-T10
SENSOR TEMPERATURE SPI SOT23-5 datasheet.pdf
TERM BLK SAK 10 TS32 PA BEIGE datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 5A DO214AB datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 115V datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3FORMX 40A 24V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHT/GRY 100' datasheet.pdf
DRIVE BELT datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf