Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMKH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
Related LinksASTMKH-32.76, ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T
CONN HEADER 3POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW UMD2 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD REV datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 150MW 0603 datasheet.pdf
RES SMD 365K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL TO-100 datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 0.100" SMT datasheet.pdf