Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMKH
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.5 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)1.4µA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3
Related LinksASTMKH-32.768, ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3 Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-LQ-DCC-T3
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC TXRX DUAL RS232 LCD 28-SSOP datasheet.pdf
IC A/D CONV 24BIT MICRPWR 10MSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 4.5PF 50V 0603 datasheet.pdf
XFRMR MODUL GIGABT 1PORT POE 1:1 datasheet.pdf
CABLE GLAND BF 13 6-12MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1.5A 15W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf