Abracon Corporation ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3
Brief Description
OSCILLATOR 32.768KHZ MEMS SMD
Datasheet Download
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3.pdf
Availability of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3
QUANTITY
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMKH.pdfASTMKH.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency32.768kHz
Function-
OutputNanoDrive™
Voltage - Supply1.2 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±75ppm
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3
Related LinksASTMKH-32.768, ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3 Details Description
Related parts for ASTMKH-32.768KHZ-MP-D14-T3
TVS DIODE 20VWM 35VC SMC datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER 20DSO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 15.91"L X 12.32"W datasheet.pdf
RES 316 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20V 20% 2413 datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 1.73A 41 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB PL PL DIN/R WF A datasheet.pdf
RES SMD 50 OHM 5% 5W 0505 datasheet.pdf