Abracon Corporation ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 25MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-25.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA