Abracon Corporation ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Brief Description
OSC MEMS 50MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3.pdf
Availability of ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
QUANTITY
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
Related LinksASTMLPA-18-50., ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3 Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-50.000MHZ-EJ-E-T3
CONN HDR BRKWAY 34POS R/A DUAL datasheet.pdf
CONN SHIELD 75POS 2PC SHORT datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT .100 2POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINI MI II 2ROW RELAY WAFER ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.4MM PITCH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf