Abracon Corporation ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T picture photo
Mfg. Part Number
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD
Datasheet Download
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T.pdf
Availability of ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
QUANTITY
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Internal Part NumberEIS-ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASTMLP.pdfASTMLP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency66.666MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±20ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)5.6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)4mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
Related LinksASTMLPA-18-66, ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T Details Description
Related parts for ASTMLPA-18-66.666MHZ-EJ-E-T
RES SMD 1.3K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 41.2 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
SENSOR PRES 100MBAR DIFF 5V DIP datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 50POS BRD-FPC datasheet.pdf